Koraliki Toho
Koraliki Toho

Koraliki Toho to nazwa własna koralików produkowanych od 1952 roku przez japońską firmę - Toho, czyli Wschodni skarb. Ten półfabrykat znany jest na całym świecie przede wszystkim za sprawą wysokiej jakości wykonania, precyzji i idealnie dopracowanych kształtów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że koraliki występują w wielu wariantach do wyboru, dzięki czemu da się stworzyć z nich naprawdę unikalne rękodzieło.

Spis treści:
Fenomen marki
Jak powstają?
Produkty dostępne w naszym sklepie
Szeroki asortyment
Do czego je wykorzystać?

 

 

Co warto wiedzieć o koralikach Toho?

Koraliki Toho produkowane są w Japonii z wysokiej jakości szkła. Swoją renomę zawdzięczają między innymi finezyjnym barwom, starannemu wykończeniu i doskonale dopracowanym kształtom. Wybór koralików jest ogromny, ponieważ poszczególne warianty różnią się nie tylko kolorem czy rozmiarem, ale także kształtem. Marka stale rozwija się, poszerzając przy tym swój asortyment i wykorzystując do tego celu nowe technologie, ale nie zapomina o swoich priorytetach, czyli zamiłowaniu do harmonii i niebanalnego stylu. Jeśli masz problem z wyborem konkretnych koralików szklanych, skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, jak przeglądać naszą ofertę pod kątem wyrobów marki Toho.

Jak powstają?

Swoją sławę koraliki te zawdzięczają przede wszystkim jakości i staranności wykonania. Proces produkcji tych półfabrykatów rozpoczyna się od stworzenia szkła o odpowiednim kolorze i stopniu przejrzystości. Następnie szkło jest ogrzewane do temperatury przekraczającej 1000 stopni Celsjusza, co trwa nawet kilkanaście godzin. Stopioną masę szklaną formuje się na kształt cienkich rurek z otworami - okrągłymi lub kwadratowymi. Szklane wyroby poddaje się wielu testom. Te, które nie spełniają wymagań, topi się ponownie. Jedynie odpowiedniej jakości rurki cięte są na identycznej wielkości koraliki. To jednak nie koniec, bowiem następnym krokiem jest mieszanie koralików z piaskiem węglowym, ogrzewanie, płukanie i polerowanie na gorąco. Procedura kończy się czyszczeniem i selekcją. Każda partia musi składać się z koralików dokładnie takiej samej wielkości. Po zaliczonym teście jakościowym, koraliki powleka się zewnętrzną warstwą ozdobną. Długotrwały i skomplikowany proces produkcyjny sprawia, że wyroby marki Toho są jedyne w swoim rodzaju i warte każdej ceny, a stworzona z nich biżuteria odznacza się trwałością i pięknym wyglądem.

Koraliki Oxblood

Koraliki Toho w naszym sklepie

W naszym sklepie Mimotek oferujemy szeroki wybór - różnej wielkości, kształtów i kolorów -koralików Toho, z których tworzy się przede wszystkim biżuterię. Zakup konkretnego rodzaju koralików nie jest tak łatwy, jak zakup włóczek, wstążek czy koronek, ponieważ na pierwszy rzut oka ciężko jest określić, czy dwa typy koralików różnią się czymś więcej niż kolorem. Najważniejszą kwestią jest więc rozszyfrowanie skrótów liczbowych, które pojawiają się przy nazwie każdego produktu. Japońskie koraliki mają większe otwory niż koraliki czeskie czy chińskie - igła może przejść przez nie nawet kilka razy. O rozmiarze koralików informuje nas jednak nie wielkość średnicy, lecz ilość koralików mieszczących się na nitce o długości 1 cala, czyli około 25 mm. Jeśli więc wybrany model oznaczony jest rozmiarem 6/0, to na nitce o długości 25 mm zmieści się 6 takich koralików. Kolejną kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze, będzie kształt i kolor półfabrykatów. Co mamy do wyboru?

Szeroki asortyment

Japońskie koraliki mogą mieć kształt okrągły lub podłużny. Mogą także przypominać miniaturowe kostki lub przyjmować formę nieregularną. Duże różnice dotyczą także wyglądu zewnętrznego koralików. Wśród wyrobów marki Toho mamy do wyboru między innymi: -koraliki przezroczyste, -koraliki z kolorową wkładką w środku, -koraliki z metalicznym wypełnieniem, -koraliki z efektem tęczowego połysku, -koraliki perłowe, -koraliki matowe, -koraliki metaliczne. Poza tak efektownymi koralikami marka ma w swojej ofercie także modele klasyczne, które spełnią oczekiwania minimalistów. Do czego można je wykorzystać?

Do czego je wykorzystać?

Japońskie koraliki są wytrzymałe, odporne na działanie promieniowania słonecznego i ścieranie, co w połączeniu z pięknym wyglądem i szerokim wyborem kształtów czy kolorów pozwala tworzyć z nich praktyczną i zjawiskową biżuterię. Koraliki nadają się do każdej techniki beadingowej, do wykonywania biżuterii metodą peyote, ściegiem cegiełkowym, ściegiem herringbone, do tkania ręcznego i tkania na krośnie. Co więcej, da się je stosować nie tylko przy wyrobie biżuterii hand-made, ale również do zdobienia butów, torebek, odzieży i dodatków. Z koralików mogą powstać: -bransoletki na nadgarstek lub kostkę, -kolie, -kolczyki, -naszyjniki. Piękne kolory i kunsztowny wygląd dodatków stworzonych z japońskich koralików pozwolą nadać charakter każdej stylizacji. Rękodzieło z wyrobów marki Toho spełnia oczekiwania najbardziej wymagających, ponieważ reprezentuje japońską precyzję i harmonię. Jeśli lubisz nosić lub tworzyć biżuterię wyszukaną, wywołującą pozytywne emocje nie tylko ze względu na swój wygląd, ale również ze względu na właściwości, takie jak trwałość czy odporność na zużycie, z pewnością spodoba Ci się praca z koralikami Toho. Sprawdź, jakie warianty mamy obecnie w naszej ofercie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl