Uncategorized

Sznurek bawełniany pleciony

Sznurek bawełniany pleciony nadaje się, między innymi do tworzenia makram, pakowania prezentów, tworzenia dekoracji czy dziergania. Jest dostępny w wielu kolorach do wyboru. Może mieć rozmaitą grubość – od 2,5 do nawet 18 mm średnicy. Czasami posiada rdzeń, a innym razem jest go pozbawiony. Ze względu na swoje właściwości praktyczne, znajduje bardzo szeroki wachlarz zastosowań.

Czym wyróżnia się sznurek bawełniany pleciony?

Sznurek bawełniany pleciony najczęściej posiada w swoim wnętrzu odpowiednio dopasowany kolorystycznie rdzeń, zazwyczaj z poliestru, który dodaje mu wytrzymałości. W sprzedaży dostępne są jednak zarówno modele z rdzeniem, jak i bez rdzenia, zwłaszcza te o mniejszym przekroju, które są odpowiednie do drobnych robótek. Zasadniczo, omawiane produkty składają się jednak z estetycznie splątanych ze sobą nitek bawełny, która nadaje im ich charakterystycznych właściwości. W ofercie naszego sklepu Mimotek możesz znaleźć sznurki plecione o grubości 2,5/3 mm, 3,5 mm, 5 mm, 8 mm, 9 mm czy nawet 18 mm. Dzięki tak wielu wariantom możliwości ich wykorzystania w praktyce są naprawdę ogromne – zwłaszcza w połączeniu z szeroką gamą dostępnych kolorów. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego produktu lub jego ilości do danej robótki, skontaktuj się z nami . W naszej ofercie dostępne są również inne akcesoria krawieckie , np. druty i szydełka , włóczki , guziki , igły do szycia , nici , mulina , wstążki , a także liczne elementy ozdobne , takie jak koraliki , cekiny , brokat czy ćwieki i szpilki ozdobne . Zachęcamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszej pasmanterii internetowej .

Charakterystyka produktu

Sznurek tego typu ma właściwości podobne do bawełnianej odzieży, dlatego świetnie sprawdza się do tworzenia przedmiotów użytkowych, które mają bezpośredni kontakt ze skórą. Nici bawełniane są bowiem naturalne. Ich główne właściwości to higroskopijność, czyli pochłanianie wilgoci oraz antyalergiczność. Bawełna jest miękka, sprężysta, gładka, a także przyjemna w dotyku. Przy swojej miękkości i delikatności nie ustępuje jednak innym włóknom (np. w sznurkach poliestrowych ) pod kątem swojej wytrzymałości. Można bez trudu utrzymać ją w czystości, piorąc produkty bawełniane w pralce. Dodatkowy rdzeń – poliestrowy lub akrylowy – poprawia jej trwałość i zwiększa odporność na rozciąganie, dzięki czemu produkt sprawdza się także przy wyrobie między innymi hamaków czy huśtawek. Nie można zapomnieć również o atutach wizualnych takich produktów. Podczas gdy te metalizowane nadają robótkom szyku, proste modele bawełniane prezentują się minimalistycznie i subtelnie, a niekiedy wręcz rustykalnie.

Sznurki bawełniane

Z rdzeniem lub bez

Modele stworzone z bawełny mogą posiadać rdzeń lub składać się jedynie z warstwy splecionych nitek. Taki rdzeń stanowi wypełnienie produktu. Odpowiada za elastyczność, dzięki której można wielokrotnie splatać i rozplatać produkt. Rdzeń nadaje sznurkom także okrągły przekrój, co może być pożądaną cechą, na przykład przy wyrobie wiszących kwietników. Modele bez rdzenia nadal są mocne, sprężyste i wytrzymałe, jednak mogą nie zachowywać idealnie okrągłego przekroju. Ich atutem jest natomiast możliwość rozplątania i rozczesania końcówki, co sprawdza się przy robótkach w stylu boho. W naszej ofercie dostępne są także sznurki ozdobne , z wypustką , konopne , papierowe czy sutasz .

Do czego można wykorzystać sznurek bawełniany pleciony 5mm, 3 mm czy 8 mm?

Sznurek bawełniany pleciony 5 mm jest najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny. Bardzo często polecamy taki model do makram , gdyż można stworzyć z niego większość dekoracji takich jak dywaniki, pledy, pufy, kosze, torby, ozdoby ścienne, paski czy łapacze snów. Ponieważ jest on miękki, zaplatanie go to przyjemne zajęcie, które nie niszczy skóry dłoni. Sprężysty model z rdzeniem można splatać i rozplatać wielokrotnie bez znaczącej utraty jego kształtu. Co więcej, nadaje się on również do prania, a to pozwala łatwo utrzymać gotową robótkę w czystości. Cieńsze i grubsze modele plecione, o średnicy 3 lub 8 mm, również znajdują szerokie zastosowanie w rękodzielnictwie . Można wykonywać z nich odpowiednio biżuterię i dodatki lub większe tekstylia domowe, elementy odzieżowe (ściągacze do spodni i bluz) lub knoty do świec i pochodni .

Inne możliwości wykorzystania

Produkt bawełniany można wykorzystywać na co dzień do przewiązywania, pakowania czy mocowania. Ze względu na swoją wytrzymałość sprawdzi się on między innymi w ogrodzie – do podwiązywania gałązek i pędów. Bawełna sprawia, że sznurki mają naturalny charakter, dlatego są polecane również w roli dekoracji rustykalnych. Przewiązanie nimi bukietu kwiatów, świecy czy oparcia krzesła to minimalistyczna dekoracja, która doskonale wpisze się w klimat wesela w stylu boho. Zasadniczo, takie produkty stosowane są jednak w głównej mierze głównie przez hobbystów i rzemieślników. Można wykorzystywać je zamiast włóczki do dziergania większych projektów lub zaplatać zgodnie z zasadami sztuki makramy.

Z odpowiednio dobranego sznurka można stworzyć piękne:
obrusy,
– serwetki,
– poduszki,
– pufy,
– biżuterię,
– akcesoria do włosów,
– breloczki do kluczy,
– kosze,
– dekoracje ścienne.

Taki produkt nadaje się także do pakowania prezentów, zwłaszcza w stylu ekologicznym. O tym, w jakiej roli sprawdzi się dany model, decyduje przede wszystkim jego grubość oraz kolor. Cienkie modele będą odpowiednie do drobnych dekoracji i gęstych, misternych splotów. Z kolei te grubsze do prac, które mają być nie tylko wielkoformatowe, ale też miękkie, przyjemne w użytkowaniu i wytrzymałe. Naturalny kolor sznurków sprawdzi się przy ozdobach rustykalnych, boho i vintage, a kolorowe modele będą lepsze między innymi do wyrobu odzieży czy dekoracji do pokoju dziecięcego. Sznurki plecione z bawełny są niezwykle uniwersalne i praktyczne. Sprawdź, jakie warianty posiadamy aktualnie w naszej ofercie!