Akcesoria do rękodzieła
Akcesoria do rękodzieła

Akcesoria do rękodzieła są niezbędnym wyposażeniem pracowni. Przybory krawieckie ułatwiają i urozmaicają pracę rękodzielników bez względu na to, czy robótki ręczne wykonywane są w domu, czy w specjalnie stworzonym studio. Niezbędny zestaw można kompletować systematycznie lub zdecydować się na jednorazowe zakupy. Jakie akcesoria do rękodzieła są najistotniejsze dla artysty? Gdzie możemy znaleźć przybory dobrej jakości?

Spis treści:
Akcesoria przydatne w pracowni
Haftowanie
Sprzęt do rękodzieła
Dobry punkt zaopatrzenia
Zakupy online

 

 

Jakie akcesoria do rękodzieła przydadzą się w pracowni?

Akcesoria do rękodzieła tworzą rozbudowaną bazę przedmiotów. Wśród nich wyróżnia się przybory służące między innymi krawcowym, hafciarkom oraz osobom robiącym na drutach. Rozróżnienie akcesoriów jest konieczne ze względu na odmienny charakter wykonywanego rękodzieła. Jakie przybory będą przydatne w poszczególnych formach robótek ręcznych? Podstawowym wyposażeniem w przypadku osób robiących na drutach są włóczki i druty. Dobrze zaopatrzyć się w kilka rodzajów tych akcesoriów, zwracając uwagę nie tylko na kolor włóczki, ale także na grubość drutów. Parametr ten wraz z rodzajem włóczki ma wpływ na wygląd projektu, gładkość tkaniny czy grubość oczek. Oprócz tego pod ręką warto mieć licznik rzędów, który zakłada się na koniec drutów. Pomaga on usystematyzować pracę i zapobiega błędom rachunkowym podczas robótek. Przydatnymi przyborami będą także grzebień do wyczesywania oraz końcówki na druty. Pierwszy z nich służy do usunięcia niechcianych meszków i zanieczyszczeń, drugi zabezpiecza druty przed uszkodzeniem oraz chroni robótkę. Pod ręką warto mieć także pudełko na druty, igłę do przenoszenia oczek, czy znaczniki oczek.

Co przyda się przy haftowaniu?

Komplet do haftowania to przede wszystkim kordonki, muliny oraz kanwy. Zgromadzenie dużej ilości tych akcesoriów, a przede wszystkim nici w wielu odcieniach, pozwala na wyszywanie imponujących projektów ze szczegółowym oddaniem kolorów. Oprócz nich ważnymi przyborami będą igły w kilku rozmiarach oraz tamborki, dostępne w wersji plastikowej lub drewnianej. Przydatnym przedmiotem w pracowni hafciarskiej będą ponadto specjalne nożyczki do precyzyjnego cięcia czy pisaki do tkanin. Dobrze mieć również organizery - te występują w formie dopasowanej do przechowywanych akcesoriów. Kanwę można umieścić w specjalnym rulonie, mulinę w materiałowym organizerze z kieszeniami, a igły, agrafki i szpatułki w plastikowym opakowaniu z przegródkami.

Igły i nitki

Sprzęt do rękodzieła

Wśród przyborów do rękodzieła wyróżnić można wiele innych przedmiotów przydatnych w pracowni. Ciekawą propozycją są pierścienie dziewiarskie zakładane na palce. Używa się ich przede wszystkim podczas pracy na drutach, a podstawowym przeznaczeniem akcesoriów jest uporządkowanie nici w czasie robótek ręcznych. Włóczka przepuszczona przez oczka pierścienia pozostaje w jednym miejscu, nie plącze się i łatwo ją dosięgnąć drutami. Wielu rękodzielników nie wyobraża sobie swojej pracy bez pomocy pierścienia dziewiarskiego. Przydatnymi przyborami w pracowni mogą okazać się także miarka dziewiarska czy specjalna igła do koralików. W swoim zestawie warto mieć również igłę do przewlekania, klipsy do tkanin oraz laleczkę dziewiarską, służącą do wykonywania ozdobnych sznurków.

Akcesoria do rękodzieła z dobrego sklepu

Sklep z akcesoriami do rękodzieła bardzo łatwo jest znaleźć. Trudniej wybrać miejsce z asortymentem spełniającym oczekiwania kupującego pod względem jakości, ceny oraz dużego wyboru. Istnieje jednak kilka kryteriów, dzięki którym szybko można zweryfikować jakość oferty i zdecydować o zakupach w sklepie. Dobra pasmanteria sprzedająca akcesoria do rękodzieła charakteryzuje się przede wszystkim:

• szeroką ofertą podzieloną na wąskie kategorie, dzięki czemu łatwo można dobrać przybory do charakteru robótek ręcznych,
• szczegółowym opisem produktów z wyróżnieniem ich rozmiarów i przeznaczenia,
• asortymentem składającym się z wyrobów od znanych, cenionych przez rękodzielników producentów,
• konkurencyjnymi cenami, które są atrakcyjne, lecz nie odbiegają znacząco od ofert rynkowych.

Zakupy online

Biorąc pod uwagę te różne czynniki, najlepszym wyborem będą zdecydowanie zakupy w sklepach online, takich jak Mimotek. Szeroki wybór idzie tu w parze z łatwym zamówieniem oraz świetną jakością oferty. Dużym ułatwieniem jest sposób dokonywania zakupów. Można je zrobić zdalnie, wybierając dostawę do dowolnego miejsca w kraju. Wśród akcesoriów do rękodzieła znajdują się agrafki, naparstki, liczniki rzędów czy końcówki na druty. Wybór przyborów uzależniony jest od charakteru wykonywanej pracy. Krawcowe, hafciarki i osoby robiące na drutach będą używały innych akcesoriów przy swojej pracy. Duży wybór produktów do rękodzieła znajdziesz w naszej pasmanterii Mimotek, a niezbędne przybory zamówisz w pełni online. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl