Akcesoria krawieckie. Twój niezbędnik
Akcesoria krawieckie. Twój niezbędnik

Akcesoria krawieckie rozumiane są jako wszelkie przybory i dodatki, które pomagają krawcowym wykonywać ich pracę. Poza nitkami i igłami są to nożyczki, cęgi, klipsy, agrafki, szpilki i wiele innych. W profesjonalnych szwalniach tych dodatków nigdy nie jest za mało. Co jednak, gdy krawiectwem zajmujemy się w domu? Nasza pasmanteria on-line To i Owo 24h podpowiada, jakie przybory przydadzą się w domowym niezbędniku krawcowej.

Spis treści
Akcesoria a jakość pracy
Podręczne przybory
Zakupy on-line

Akcesoria krawieckie a jakość pracy krawcowej. Stwórz własny zestaw

Akcesoria krawieckie warto dobierać z myślą o wygodzie i jakości swojej pracy. Na końcowy efekt wpływa bowiem nie tylko doświadczenie w obsłudze maszyny do szycia czy ręcznego wykonywania szwów, ale także używane narzędzia. Odpowiednio dobrana grubość igły do rodzaju materiału zwiększa precyzję pracy. Dzięki nawlekaczom czas spędzany przy zmienianiu nitek trwa krócej. Magnesy pozwalają z kolei uporządkować stanowisko i ograniczyć ryzyko, że zagubiona szpilka zrani krawcową. Zwróć więc uwagę na to, co znajduje się w domowym przyborniku krawieckim.

Co powinien zawierać zestaw akcesoriów krawieckich?

Zestaw akcesoriów krawieckich kompletować można według uznania. Nie ma wątpliwości, że główną rolę powinny odgrywać w nim nici oraz różne rozmiary igieł. Co jeszcze? Oto, jakie elementy warto umieścić w przyborniku każdej osoby zajmującej się szyciem i cerowaniem: centymetr krawiecki: jest niezastąpiony w zdejmowaniu miar oraz czy odmierzaniu długości tkanin, prujka, nazywana także przecinakiem do dziurek: przydaje się do rozpruwania nieudanych szwów, odczepiania guzików czy metek, szpilki: zarówno krótkie, jak i długie pomagają w podpinaniu tkanin, zaznaczaniu wybranych krojów, rozmiarów i obwodów, agrafki: stabilizują szyty materiał, pozwalają dopinać do niego różne elementy, pisaki znikające: ułatwiają nanoszenie wzorów i wykrojów na tkaninę; po określonym czasie szkic znika i nie zostaje po nim żaden ślad, nożyczki: krawieckie z plastikową rączką lub kute stalowe w całości oraz nożyczki precyzyjne o ostrym zakończeniu do wycinania małych elementów, inne, takie jak haftki, magnesy do szpilek, naparstki i nawlekacze do nici, które porządkują pracę, wpływają na jej lepszą organizację, a także zapobiegają skaleczeniom. Większość z wymienionych akcesoriów dla krawcowych dostępna jest w stacjonarnych pasmanteriach. Mimo to część zainteresowanych decyduje się na zamawianie ich przez Internet. Co z jakością kupionych w ten sposób akcesoriów?

Mulina Ariadna w pasmanterii online

Czy kupowanie akcesoriów krawieckich w sklepie internetowym jest wygodne?

Akcesoria krawieckie ze sklepu internetowego nie odstępują w żadnej kwestii przyborom kupowanym stacjonarnie. To równie wytrzymałe, solidne narzędzia do precyzyjnego wykonywania szwów i haftów. Funkcjonowanie pasmanterii internetowych ma nawet swoje indywidualne zalety - w odróżnieniu od sklepów stacjonarnych towar zawsze dostępny jest od ręki, a w ramach jednej kategorii produktowej na kupującego czeka spory wybór. W przypadku To i Owo 24h same nożyczki krawieckie dostępne są w kilkunastu konfiguracjach - można je dobrać idealnie do oczekiwań. Ponieważ pasmanterie internetowe obsługują zarówno profesjonalne, jak i początkujące krawcowe, na wirtualnych półkach można znaleźć prawdziwe perełki. Domowy zestaw krawiecki wyposażyć można m.in. w zmywalne ołówki do wzorów, taśmy termo do podklejania, zatrzaski metalowe i wszystko, co niezbędne do trwałego umocowania ich na tkaninie. Warto więc rzucić okiem na asortyment pasmanterii online. Wiesz już, jakie przybory będą dla Ciebie niezbędne? Zapraszamy do To i Owo 24h, gdzie znajdziesz wybrane akcesoria krawieckie dostępne od ręki!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl