Nici i kordonki do szydełkowania
Nici i kordonki do szydełkowania

Nici do szydełkowania idealnie nadają się do wykonywania precyzyjnych robótek ręcznych. Sam zakup zwoju jest jednak połową sukcesu, ponieważ wiele zależeć będzie od dobrania parametrów nitki, w tym dopasowania do niej grubości szydełka. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik dla osób początkujących! Sprawdź, czy grubość nici ma znaczenie przy szydełkowaniu, jak dobrać materiał do serwetki oraz czego potrzebujesz na początku przygody z robótkami ręcznymi.

Spis treści
Szydełkowanie a grubość nici
Szydełkowanie serwetek
Akcesoria dla początkujących

Czy grubość nici do szydełkowania ma znaczenie? Sprawdź, jakie nici do serwetek wybrać

Grubość nici do szydełkowania ma elementarne znaczenie przy pracy. Nieodpowiednio dobrane parametry kordonka lub nici mogą spowodować, że wykonywany projekt będzie miał w rzeczywistości inne rozmiary niż podano w schemacie. Grubość nici do szydełkowania oznacza się wartością tex. Im jest ona wyższa, tym większa będzie grubość nitki. Poza nią warto zwrócić uwagę na długość motka – tę zwykle podaje się w metrach. Dzięki temu łatwiej będzie można zaplanować, jak dużo nici kupić do wykonania określonego projektu.

Do szydełkowania serwetek

Nici do szydełkowania serwetek powinny być odpowiednio dobrane. Nie każda z nich nadaje się bowiem do wykonywania mniejszych lub większych nakryć do stołu. Kupując nitki do serwetek, zwróć uwagę na ich materiał oraz grubość. Poza klasycznymi, bawełnianymi kordonkami do szydełek o grubości 1,5 mm warto sięgać po nici z błyszczącego włókna poliestrowego. W To i Owo 24h do tego typu produktów zalicza się na przykład nić KORAL. Ma grubość 1030 dtex x 3 i dobrze pracuje się z nią na szydełku 1,1 mm. Serwetki tworzone przy jej użyciu mają charakterystyczny połysk i świetnie uwydatniają detale. Warto, abyś wybierała takie nici, które dadzą Ci spore pole do popisu w doborze barw. W przypadku nitek KORAL to aż 17 różnych kolorów. Z czasem sama będziesz potrafiła dobrać rodzaj nici do charakteru swojej pracy. Jeśli jesteś osobą początkującą, sprawdź, czego nie powinno zabraknąć w Twoim ekwipunku

Co poza nićmi do szydełkowania warto kupić w naszym sklepie internetowym?

Nici do szydełkowania są tylko jednym z elementów niezbędnych przy robótkach ręcznych. Nie martw się jednak - wykonanie serwetki czy obrusa nie wymaga skompletowania wielkiego zaopatrzenia. Pierwszą rzeczą, jakiej nie może zabraknąć przy szydełkowaniu jest oczywiście szydełko również dostępne w naszym sklepie internetowym. Na początek zdecyduj się na kilka sztuk o różnej grubości – w zależności od swoich preferencji możesz wybrać m.in. szydełka metalowe lub plastikowe. Ich grubość dopasuj do kordonka, którego zamierzasz użyć przy pracy. Zwykle producenci nitek informują na metce, jaka grubość szydełka będzie odpowiednia do pracy. Poza szydełkiem i kordonkiem w Twojej pracowni nie może zabraknąć też schematu, Na początku przygody z szydełkowaniem to właśnie on będzie wyznaczał kolejne kroki robótki ręcznej i doprowadzi Cię do pożądanego efektu. Z czasem sama będziesz mogła wymyślać swoje projekty. Grubość nitki do szydełkowania dopasuj do szydełka oraz schematu, jaki zamierzasz wykonać. Pamiętaj, że zarówno ten parametr, jak i materiał, z którego została wykonana nić, będą miały duże znaczenie dla powodzenia Twojej pracy. Na początku przygody z szydełkowaniem zdecyduj się na elementarny zestaw – kup nić, dopasowane do niej szydełko oraz znajdź schemat, który chcesz wykonać. Uzbrój się też w cierpliwość. Najbardziej efektowne prace wymagają czasu. Gotowa na zakupy? W takim razie czekamy na Ciebie w To i Owo 24h, gdzie kupisz wszystko, co potrzebne do szydełkowania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl