Druty do dziergania
Druty do dziergania

Druty do dziergania mogą mieć różne kształty, grubości i przeznaczenie. Akcesoria są podstawą dla dziewiarek, a ich wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji. Przed zakupem dobrze zorientować się w rodzajach drutów dostępnych w pasmanteriach, a także ich właściwościach i cenach zakupu. W ten sposób będzie można podjąć świadomą decyzję i z przyjemnością rozpocząć przygodę z robieniem na drutach. Podpowiadamy, jakie akcesoria nadają się do dziergania i gdzie można je dostać.

Spis treści:
Rodzaje akcesoriów
Podział ze względu na materiał
Najlepsza opcja dla początkujących
Gdzie kupić druty i w jakiej cenie?

 

 

 

 

Rodzaje drutów do dziergania

Druty do dziergania dostępne są w wielu wariantach. Można je podzielić ze względu na takie kryteria, jak materiał wykonania, rozmiar, przeznaczenie czy kształt. Zwracając uwagę na budowę tych profesjonalnych akcesoriów, można mówić o drutach prostych, okrągłych i zakrzywionych. Pierwsze z nich dzielą się na druty klasyczne oraz pończosznicze. Druty klasyczne wyglądem przypominają długie szpilki z ostrym końcem z jednej strony oraz stoperem zapobiegającym zsunięciu się włóczki z drugiej. Zwykle używa się ich do projektów robionych na płasko, takich jak swetry i szaliki. Klasyczne druty proste mogą mieć długość przekraczającą 30 cm. Nieco krótsze są druty pończosznicze, nazywane zamiennie skarpetkowymi. Mają ostre zakończenie z obu stron i używa się ich do dzianin robionych w formie małych okrążeń, takich jak rękawiczki i skarpetki. Druty okrągłe są bardzo uniwersalne, ponieważ są w stanie zastąpić niemal każdy inny typ drutów. Pomiędzy prostymi szpilkami znajduje się żyłka, która zapobiega zsuwaniu się włóczki i ułatwia przenoszenie projektu z miejsca na miejsce. Na tego typu akcesoriach można wykonywać zarówno robótki na obwodzie, jak i proste. Żyłki występują w wielu długościach, dzięki czemu łatwo dobrać je do swojego projektu. Kolejny typ drutów to akcesoria zakrzywione, czyli druty do warkoczy. Mają charakterystyczne zagięcie na środku, które służy do odłożenia oczek i przerobienia w innym momencie. Najczęściej używa się ich właśnie do robienia warkoczy, jak wskazuje sama nazwa.

Podział ze względu na materiał

Podczas wyboru drutów dobrze zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane, ponieważ wpłynie to na wygodę pracy. Popularne są zwłaszcza akcesoria metalowe, które pozwalają na szybką pracę z włóczką. Ich zaletą jest wytrzymałość i odporność na wygięcia, jednak trzeba uważać na spadanie oczek ze śliskiej powierzchni. Alternatywą będą druty aluminiowe - nie są tak odporne na wygięcia, jednak są lżejsze i tańsze w zakupie. Oprócz tego w pasmanteriach można znaleźć warianty plastikowe oraz bambusowe. Pierwsze z nich nie są tak śliskie, jak metalowe odpowiedniki, dzięki czemu oczka nie spadają z nich tak łatwo. Są odporne na złamania i wygięcia, a także pozwalają na szybką pracę. Druty bambusowe są najmniej podatne na zsuwanie się oczek, przez co dobrze sprawdzają się w dłoniach początkujących.

Włóczki i druty do dziergania

Druty do dziergania na żyłce czy bez – które są lepsze dla początkujących?

Druty do dziergania na żyłce bardzo dobrze spiszą się w dłoniach początkujących. Zapobiegają one zsuwaniu się projektu z drutów, ponieważ ten nieustannie znajduje się na łączącym je sznurku. Oprócz tego uniwersalnie sprawdzają się przy wykonywaniu rozmaitych projektów. Przy ich użyciu można zrobić robótki płaskie, a także okrągłe. Dziewiarki z powodzeniem wykonują na drutach z żyłką szaliki, swetry, skarpetki oraz czapki. Rodzaj akcesoriów można dobierać w zależności od wykonywanego projektu. Druty często mają wymienne końcówki, a długość żyłki łatwo można dopasować do aktualnych potrzeb. Krótsze warianty spiszą się przy robieniu szalików i drobnych ozdób, a dłuższe ułatwią dzierganie swetra.

Gdzie kupić i ile kosztują?

Cena drutów uzależniona jest między innymi od materiału i kształtu akcesoriów. Tańszym wyborem są proste druty drewniane i bambusowe, z kolei nieco droższym akcesoria metalowe i plastikowe z zakrzywieniami. Różnice pomiędzy cenami nie są jednak mocno zauważalne i zwykle wynoszą kilka złotych. Można je nabyć stacjonarnie lub w pasmanteriach internetowych. Przykładowo, swoje pierwsze druty w naszej pasmanterii Mimotek możesz kupić za mniej niż 10 złotych. Do wyboru są warianty drewniane, plastikowe czy aluminiowe o różnych grubościach i kształtach. Rodzaj i grubość drutów warto dopasować do własnych umiejętności i preferencji, a także typu projektu. W naszej pasmanterii znajdziesz zarówno idealne dla początkujących druty bambusowe, jak i zakrzywione druty do warkoczy, świetne dla zaawansowanych dziewiarek. Ich zakup nie jest kosztowny, a dzięki swojej jakości akcesoria przysłużą się do wykonania wielu projektów. Koniecznie odwiedź naszą pasmanterię i wybierz akcesoria do dziergania dla siebie. W razie pytań zachęcamy do nawiązania kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl