Sznurek bawełniany
Sznurek bawełniany

Sznurek bawełniany znajduje szerokie zastosowanie w dłoniach osób zajmujących się rękodziełem. Wszystko dzięki właściwościom, które pozwalają używać sznurka do tworzenia dekoracji czy wykańczania odzieży. Materiał powstaje w różnych grubościach i odcieniach, a w pasmanteriach można go kupić w motkach oraz na metry. Jakie cechy charakteryzują bawełniany sznurek oraz do czego można go zastosować?

Spis treści
Właściwości materiału
Zastosowanie
Zalety wariantu z rdzeniem

Właściwości sznura bawełnianego

Sznurek bawełniany w naszej pasmanterii tworzony jest w pełnej gamie kolorystycznej. Osoby zajmujące się rękodziełem mają do wyboru zarówno klasyczne barwy materiału, jak i ich wszelkie odcienie. Produkt posiada identyczną barwę na całej długości, dzięki czemu praca wygląda na jednolitą i zwartą. Materiał cechuje się dużą sprężystością i miękkością, którą uzyskuje się dzięki jego zwartej strukturze. Bawełna powoduje także, że sznurki są przyjemne w dotyku. Produkty rękodzieła cechuje elastyczność, a ze względu na swoje właściwości mogą mieć one kontakt nawet z wrażliwą skórą dzieci. Akcesoria te można zakupić na metry lub w formie motków. Niektóre z nich posiadają poliestrowy rdzeń, który zwiększa wytrzymałość materiałów na rozerwania. Pozwala on także na trwalsze łączenie ze sobą sznurków. W naszej pasmanterii Mimotek znajdziesz sznurki z rdzeniem ukrytym pod strukturą materiału. Dzięki zwartej budowie poliestrowy rdzeń jest niewidoczny i nie psuje efektu wykonanej dekoracji.

Różne grubości

Ważną cechą charakterystyczną sznurków z tego materiału jest grubość, w jakiej występują. Pasmanterie udostępniają klientom te akcesoria o różnych parametrach – splot mierzy najczęściej kilka milimetrów średnicy i dobierany jest w zależności od realizowanego projektu. Najcieńsze sznurki mierzące 3-5 mm i wykorzystywane są zwykle przy tworzeniu odzieży lub niewielkich dekoracji. Grubsze sploty o średnicy 8-9 mm sprawdzą się natomiast przy robieniu większych ozdób, w tym między innymi dywanów. Grubość poszczególnych sznurków będzie decydować o koszcie zakupu materiału. Cieńsze warianty są zwykle tańsze w pasmanteriach – cena za metr bieżący może być niższa o kilkadziesiąt groszy od grubszych egzemplarzy.

Szary sznurek bawełniany

Do czego stosować sznurek bawełniany z pasmanterii?

Sznurek bawełniany z pasmanterii wykorzystywany jest przy tworzeniu rozmaitych dekoracji. Osoby zajmujące się rękodziełem używają go między innymi do projektowania ozdób wnętrz. Ze sznurka można zrobić powłoczkę na poduszkę lub dekoracyjny dywan. Materiał sprawdzi się także jako ozdoba świec - wystarczy owlec je za pomocą sznurka, tworząc oryginalną plecionkę.

Makrama

Akcesoria te często wykorzystywane są również do makramy, czyli ozdobnych plecionek, popularnie występujących w aranżacjach wnętrz. Do ich wykonania potrzebne są sznurki o określonej grubości, które dopasowane będą do typu realizowanego projektu. Osoby zajmujące się makramą chętnie sięgają po warianty z bawełny z uwagi na ich wytrzymałość, estetykę oraz szeroką gamę kolorów. Wiele dostępnych odcieni materiału pozwala tworzyć dekorację ściśle oddającą wymyśloną koncepcję.

Kosze i torby

Sznurki te używane są ponadto do robienia koszów i toreb. Wytrzymała struktura materiału sprawdza się podczas przenoszenia lub przechowywania przedmiotów, a estetyczny wygląd sznurka dodaje rękodziełom ozdobnego charakteru. Popularnym zastosowaniem materiałów jest także wykańczanie odzieży. Sznurki można wszyć do spodni, bluz czy kurtek, ułatwiając tym samym regulację obwodu poszczególnych elementów garderoby. Sprawdzą się one także do tworzenia zabawek dla zwierząt, w tym akcesoriów dla kotów.

Zalety rdzenia

Sznurek z rdzeniem jest wytrzymały i cechuje go duża odporność na rozdarcia. Szeroka paleta kolorów i grubości materiału decyduje z kolei o wielu możliwościach jego zastosowania. Jakie jeszcze ma zalety?

• Łatwa praca z materiałem – ze sznurków można tworzyć dekoracje, które nie wymagają użycia specjalnych narzędzi; praca z bawełnianym materiałem może odbywać się wyłącznie przy użyciu rąk, co czyni go atrakcyjnym w oczach początkujących rękodzielników.

• Wysoka wydajność – jeden motek sznurka pozwala stworzyć dekoracje mierzące nawet kilkadziesiąt centymetrów długości; materiał można kupić też na metry, ograniczając ilość skrawków.

• Łatwe czyszczenie – dekoracja może być prana, jeśli pozwala na to jej struktura; bawełna w łatwy sposób podlega bowiem czyszczeniu.

• Niska cena zakupu – sznurki są stosunkowo tanimi materiałami, dostępnymi w pasmanteriach; o ich ostatecznej cenie decyduje m.in. grubość splotu.

Sznurek z bawełny znajduje zastosowanie w rękodziele oraz przy wykańczaniu odzieży. Materiał jest sprężysty, miły w dotyku, a dodatkowo występuje w wielu kolorach i grubościach. Wytrzymałe sznurki z rdzeniem znajdziesz w naszej pasmanterii Mimotek – możesz zamawiać je na metry lub w formie gotowych opakowań z zestawem motków. Zachęcamy do składania zamówień online.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl