Igły do maszyny do szycia
Igły do maszyny do szycia

Igły do maszyny do szycia dobierać należy według kilku kryteriów. Ważny będzie nie tylko rodzaj urządzenia, który wykorzystuje krawcowa, lecz także typ obrabianego materiału. Inny rodzaj igieł służyć będzie do szycia bawełny, odmienny przyda się do pracy z jeansem. Jakie modele akcesoriów do maszyn do szycia znaleźć można w pasmanteriach? Gdzie kupować igły sprawdzonej jakości? Podpowiadamy.

Spis treści
Rodzaje igieł do maszyn do szycia
Skąd zamówić igły?

Igły do maszyny do szycia – jakie są ich rodzaje?

Igły do maszyny do szycia powstają w wielu rodzajach. Różnią się od siebie budową, grubością, a co za tym idzie - zastosowaniem. Do obszywania dzianin i dżerseju stosuje się igły zakończone kulką. Brak ostrza powoduje, że igła swobodnie przechodzi przez oczka materiału i nie niszczy ich. Akcesoria do pracy ze stretchem nieznacznie różnią się od wcześniej opisanych. W tym wypadku czubek igły jest lekko zaokrąglony, dzięki czemu nie dochodzi do przepuszczania ściegów. Do obszywania jeansu sprawdzą się igły o wąskim, smukłym czubku. Akcesoria są zwykle bardziej wytrzymałe, stąd bez problemu przechodzą przez materiał. Kaletnicy także korzystają z innych igieł przy swojej pracy. W tym wypadku sięgać należy po akcesoria zakończone ostrzem tnącym, które przenika przez specyficzną strukturę skóry.

Uniwersalne igły do maszyn

Obok igieł specjalistycznych w pasmanteriach spotkać można uniwersalne igły do szycia. Często mają one zaokrąglony czubek, który z łatwością przechodzi przez odmienne typy materiałów. Wielofunkcyjne igły sprawdzają się przy pracy z bawełną, poliestrem, elastanem czy wiskozą. Mają różną grubość, dlatego można je dopasować do szytego materiału. Występują one, między innymi w wariantach pojedynczych, podwójnych oraz z powiększonym okiem.

Gdzie kupić igły do maszyny do szycia?

Gdzie kupić igły do maszyny do szycia, by być zadowolonym z ich jakości? Wiedząc, jakich akcesoriów poszukujesz, możesz odwiedzić okoliczne pasmanterie. Pracujące tam osoby doradzą Ci przy wyborze igieł, dopasowując ich grubość i rozmiar do typu obszywanego materiału. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość obejrzenia igieł na własne oczy. Wadą może być ograniczona dostępność towarów. Dobrym wyborem będzie zatem zamawianie online. Przykładowo w naszej pasmanterii Mimotek znaleźć można zarówno akcesoria uniwersalne, jak i specjalistyczne. Do wyboru są igły do szycia jeansu, dżerseju, skóry oraz stretchu.

Czym kierować się przy wyborze igieł?

Przy kupowaniu igieł warto wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik. To system igieł, oznaczający właściwości danej igły. Akcesoria do maszyn do szycia mają różną długość, szerokość i kształt kolby. Różnią się od siebie wielkością i kształtem oczek, a także wyżłobieniami na trzonku. Dobierając system, trzeba mieć na względzie wskazówki przekazane przez producenta maszyny do szycia. To właśnie zalecenia fabryczne opisane w instrukcji powinny determinować, który system igieł wybrać do posiadanego urządzenia. Niektóre z systemów mogą być używane jako zamienniki – dobrze mieć to na względzie podczas zakupu. Rodzaj igły używanej w maszynie do szycia warto dobrać do materiału, z którym się pracuje. Oprócz akcesoriów dedykowanych określonym typom tkanin w sprzedaży dostępne są uniwersalne igły do maszyn. Możesz kupić je w okolicznej pasmanterii lub odwiedzić nasz sklep internetowy. W Mimotek znajdziesz akcesoria świetnej jakości, które przydadzą się w domu i profesjonalnym zakładzie krawieckim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl