Kanwa z nadrukiem
Kanwa z nadrukiem

Kanwa z nadrukiem jest wykorzystywana przez osoby zajmujące się haftem. Bawełniana tkanina udekorowana jest maszynowo naniesionym wzorem, co ułatwia dobór koloru muliny do danego obrazu. Nadruk jest trwały i nie ściera się podczas haftowania, dzięki czemu pracę nad obrazem można rozłożyć w czasie. Jakie właściwości ma kanwa i jakie wzory można spotkać w sprzedaży?

Spis treści
Właściwości
Różny poziom zaawansowania
Wzory
Przykłady produktów

Właściwości kanwy do wyszywania z nadrukiem

Kanwa do wyszywania z nadrukiem jest bawełnianą tkaniną ze specjalnie wykonanym wzorem. Zwykle ma gęstość 44 oczek na 10 cm, co pozwala na swobodne haftowanie muliną. Nadruk powstaje na specjalnej maszynie, która w precyzyjny sposób nanosi na materiał kolor danego obrazu. Osoba haftująca może w ten sposób całkowicie skupić się na swojej pracy, nie zastanawiając się, jaki kolor nitki wybrać. Do zrobienia nadruku wykorzystuje się odpowiednie tusze, które występują w dziesiątkach kolorów. Podczas pracy z kanwą osoba haftująca wie, jaką mulinę wykorzystać do wykonania danego splotu. Ubarwienie pola tkaniny sugeruje bowiem, jakiej muliny należy użyć.

Nadruki dla osób o różnym poziomie zaawansowania

Przeznaczenie tych bawełnianych tkanin jest szerokie – mogą po nie sięgać osoby haftujące o różnym poziomie zaawansowania. Szybkość pracy zależy od wybranego wzoru i to właśnie on determinuje stopień trudności haftu na kanwie. Im mniej skomplikowany obraz, tym lepiej dla osób początkujących. Sporą zaletą kanw z nadrukowanym wzorem do wyszywania jest brak konieczności wykorzystywania tamborka. Bawełniany materiał jest stosunkowo sztywny, dlatego do pracy przystąpić można bez dodatkowych akcesoriów. Wystarczy dokupić odpowiednie kolory muliny oraz mieć pod ręką igły do haftowania.

W jakich wzorach występuje kanwa z nadrukiem?

Kanwa z nadrukiem powstaje w dziesiątkach wzorów. Osoba haftująca może wyszywać martwą naturę, zwierzątka, anioły i wiele więcej. Przed zakupem należy zwrócić uwagę, jakie kolory muliny będą potrzebne do pracy. Informacje te są podane w opisie wybranego wzoru w sklepie lub pasmanterii. Przykładowo osoby zamawiające kanwy w naszej pasmanterii Mimotek mogą sprawdzić nie tylko kolory i ilość muliny potrzebnej do wyszycia wzoru, ale także finalny wymiar obrazka czy gęstość kanwy. Przed otrzymaniem produktu wiadomo więc, jak przygotować się do jego wyszycia.

Aniołki, zwierzęta i wiele więcej

Wybór obrazka do wyszywania jest dowolny. Osoba haftująca może zdecydować się na nadruk w formie kwiatów lub aniołka. Kanwa może też przedstawiać wizerunek znanej osoby – chętnie wybierane są między innymi wzory z papieżem Janem Pawłem II. Większy stopień skomplikowania mają wzory przedstawiające pejzaże, gdzie pola o różnych kolorach występują stosunkowo blisko siebie. Wówczas konieczna jest częsta zmiana barwy muliny. Oprócz tego, na kanwie wyszyć można wzory dziecięce, bajkowe, zwierzątka i wiele więcej, które po wyszyciu stanowić będą nietuzinkową ozdobę wnętrza mieszkań. Decyzja o wyborze kanwy ze wzorem sprawi, że haftowanie stanie się dużą przyjemnością. Efektowny wzór powstaje bez zbędnego wysiłku, a osoba wyszywająca nie musi się zastanawiać, jaki kolor muliny dobrać do danego pola. Kanwy są sztywne i nie trzeba na nich pracować z taborkiem. Wystarczy odpowiednia ilość muliny, igła do haftowania i czas, by stworzyć nietuzinkową ozdobę. Zachęcamy do odwiedzin naszej pasmanterii Mimotek. Znajdziesz tu duży wybór kanw do wyszywania oraz akcesoriów hafciarskich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl